Popis kurzu

Jóga hormonální rovnováhy" podporuje plodnost, pomáhá posilovat imunitu a omlazuje tělo.

Hormonální jóga pro ženy a muže pomáhá harmonizovat systém žláz s vnitřní sekrecí (endokrinní orgány). Účastníci se učí dynamickou sestavu technik uspořádaných do série jógových asán (poloh), které jsou doplněny vyhrazenými dechovými technikami (pránájáma), dháranou (koncentrace), meditací a kontemplací (dhjána). Lekce JHR se skládá ze cvičení na stimulaci správné činnosti žláz s vnitřní sekrecí a jógových technik zaměřených na odstranění energetických blokád v oblasti celého muskuloskeletálního systému.
Série JHR podporuje harmonizaci hormonálního systému, což pomáhá velkému počtu žen k nastolení optimálního zdraví. I kromě toho je velmi důležité odkázat praktikující, kteří mají pochybnosti o zdravotních problémech, k neustálému kontaktu se svým lékařem.

Část série vytváří předpoklady pro normální "pulsaci" - pohyb prány (energie) vitálními kanály (nádí) odbourávání energetických blokád. Druhá část harmonizuje činnost energetických center (čaker). Třetí část pomáhá odstraňovat fyzické problémy vznikající na úrovni psychiky.

Série „Jóga hormonální rovnováhy“ je koncipována tak, aby k praktikujícím přistupovala holisticky, proto by jednotlivé jógové techniky neměly být prováděny samostatně a jejich pořadí by se nemělo měnit. Účinky praktikování série jóga hormonální rovnováhy jsou viditelné na všech úrovních: energetické, fyzické, emocionální, kognitivní, sociální a duchovní.

Jóga hormonální rovnováhy může pomoci překonat potíže s předčasnou menopauzou; v případě cystických vaječníků; při úlevě od premenstruačního syndromu; s polycystickými vaječníky (příznaky - nadměrné ochlupení; akné; přibývání na váze; neplodnost); se ztrátou menstruace a ovulace; neplodnost způsobená hormonální nerovnováhou nebo špatným prokrvením pánevní oblasti. Deprese, emoční nestabilita, nízké libido, inkontinence, osteoporóza; nedostatečná činnost štítné žlázy, nespavost, vypadávání vlasů, lámavé nehty, suchá kůže a akné mohou být způsobeny hormonální nerovnováhou.