Nika Dušáková

Nika Dušáková

Józe se věnuji od roku 2012. Začala jsem s harmonizační jógou u Míši Klímové (mishayoga). Když se otevřelo v Táboře studio Yogastation (ještě u Bechyňské dráhy), začala jsem navštěvovat lekce Ashtanga vinyasa yoga s lektorem a majitelem studia Michalem Gajdošíkem. Ashtanga mě doslova uchvátila. Postupně jsem se jógou začala zabývat více do hloubky. Zajímali mě všechny styly jogy. Mám načteno mnoho knih, a za sebou mnoho workshopů, seminářů a školících víkendů, ale nic nenahradí ten kontakt s jógujícími a probíhající energii při praxi jógy.

V současné době vedu ve studiu Yogastation lekce ashtanga vinyasa yoga pro začátečníky, ranní ashtangu a také lekce hatha jógy, tantra hatha yogu, lunch yogu a intuitivní tanec. Připravuji lekce restorativní jógy. Jednou za čtvrt roku pořádám ve studiu také Meditace a Rituály (vzhledem ke změně ročního obobí). Zabývám se také jógou pro děti (atleti, fotbalisti či gymnastky). Přes léto jsem ve studiu vedla Letní intenzivní jógový kurz. Jednou za měsíc můžete také zajít na lekci Jóga pro rodiče s dětmi. Měla jsem tu možnost vést i několik lekcí pro nastávající maminky, kterou uspořádaly jejich svědkyně jako rozlučky se svobodou (dobrý typ :-)). 

Absolvovala jsem akreditovaný lektorský kurz (MŠMT) ve škole Think yoga v Českých B udějovicích (yoga teacher). A protože jsem stále na začátku :-), snažím se navštěvovat semináře a jógové workshopy, víkendové kurzy, vzdělávat se, číst a studovat ať už se to týká filosofie jógy či zdravého pohybu. Celý život se věnuji sportu (závodní plavání, tenis, jumping, thae-bo, atp.), ale jóga se stala mojí srdeční záležitostí. Je v ní hloubka filozofie, zahrnuje péči o tělo, mysl i duši (Vyšší já). Na mých lekcích můžete zažít trochu muzikoterapie, trošku aromaterapie, vedenou meditaci a pranajámu, zpěv manter... Vaše tělo se stane vitální díky protažení, svoje tělo zpevníte díky prací s vlastní vahou a zklidníte svou mysl (pranajáma a meditace). S velkou pokorou a láskou se snažím jógu předávat a sdílet s vámi.

Před 2 lety jsem také prvně uspořádala Festival zdraví a jógy v Táboře s jógovými lekcemi a přednáškami. V roce 2024 to bude již 3. ročník. Snad se nám podaří opět festival uskutečnit a podpořit dobrou věc (z minulých ročníků jsme vybrali peníze pro Domácí Hospic Jordán nebo pro Adámka Gabriela Mihála).

Jógové studio Yogastation jsem odkoupila od Michala Gajdošíka v srpnu 2022 a jsem mu vděčná, že studio vybudoval. Jsou to nádherné prostory. Pokud jste u nás ještě nebyli, určitě zajděte. Chvilku se zastavte a věnujte se jen sami sobě, svému osobnímu rozvoji. Těšíme se na vás!

Nikol Švejnohová

Nikol Švejnohová

Roky jsem působila jako dobrovolník ve sdružení pro podporu a pomoc lidem s duševním onemocněním, starala jsem se o slepý manželský pár, byla jsem osobní asistentkou ZTP, studovala jsem znakovou řeč...

V těhotenství jsem poprvé zkusila těhotenskou jógu. Následně jsem si našla jógové studio, přihlásila se na lekci Ashtanga jógy a to byla láska na první pohled. Poprvé jsem uslyšela mantry, poprvé jsem zažila meditaci spojenou s tibetskou mísou, zvonkohrou, olejíčky... Večerní lekci jsme zakončili posezením u čaje a já věděla, že Yogastation bude můj druhý domov.

Absolvovala jsem mnoho seminářů a workshopů Inverze beze strachu s Tomášem Strnadem, kundalíní jóga s Janou Knopovou, tantra jóga s Karolína Leia, meditace s Veronikou Plátovou a mnoho dalších. Ve studiu vedu lekci ashtanga vinyasa yoga.

Své znalosti a zkušenosti jsem završila lektorským kurzem organizovaným pražským Yoga Experience Center pod vedením Ladislava Pokorného, Regíny Šimoníčkové a dalších. Tento lektorský kurz jsem si vybrala právě proto, že vedle běžně nabízeného obsahu (anatomie, fyziologie, jógová filosofie apod.) nabízelo spojení studia ashtanga jógy pod vedením předního českého ashtangisty Ládi Pokorného. A to prohloubilo moji vlastní praxi včetně výuky ashtangy, a díky Regíně Šimoníčkové zároveň rozšířilo vzdělání hatha jógy a jógové terapie.

Jana Šimonová

Jana Šimonová

Odmalička jsem se věnovala nejrůznějším sportům, a přestože jóga vstoupila do mého života relativně nedávno, zhruba před třemi lety, již od první lekce jsem cítila, že jsem našla to pravé – spojení fyzického cvičení s cestou sebepoznání. Vedle vlastní jógové praxe se snažím vzdělávat jednak četbou, a zároveň účastí na nejrůznějších seminářích a workshopech.

Absolvovala jsem sérii seminářů s Martinem Wagenknechtem na téma Pozdravy slunce, Dýchání, Střed těla, Umění relaxace, jógová historie a filosofie, dále seminář Léčivá tantra jóga pro ženy s Karolínou Leia, Inverze beze strachu s Tomášem Strnadem, Stoje na předloktí a na rukou (úvod do 3. série ashtanga vinyasa jógy) s Petrou a Radimem Zapletalovými, seminář záklonů s Daliborem Štědroňským, a v neposlední řadě semináře s Veronikou Plátovou: Bezpečně a hravě na 2. sérii Ashtanga jógy a Jóga: zastavení změn mysli – dynamické flow.

Mou osobní praxí je ashtanga vinyasa jóga, ale věnuji se i hatha józe. Na přelomu roku 2022-23 jsem absolvovala půlroční lektorský kurz organizovaný pražským Yoga Experience Center pod vedením Ladislava Pokorného, Regíny Šimoníčkové a dalších. Tento lektorský kurz jsem si vybrala právě proto, že vedle běžně nabízeného obsahu (anatomie, fyziologie, jógová filosofie apod.) nabízí spojení studia ashtanga jógy pod vedením předního českého ashtangisty Ládi Pokorného, a tím prohloubení mé vlastní praxe včetně výuky ashtangy, ale díky Regíně Šimoníčkové zároveň hlubší poznání hatha jógy a jógové terapie. Své vzdělání plánuji rozšiřovat i do budoucna, protože jóga se stala neoddělitelnou součástí mého života a ráda bych se o to, co mi přináší, dělila i s ostatními lidmi.

Jana Valová

Jana Valová

Józe se věnuji několik let, ale intenzivně kolem deseti, kdy jsem se potýkala se zdravotními problémy. Po celou dobu mé jógové cesty absolvuji různé semináře, kurzy, jógové pobyty a workshopy. Jóga mi přináší do života radost, harmonii, krásný pocit z toho, že se stále mohu učit nové věci a poznávat nové přátele… Je krásné zastavit se, dýchat a vnímat sám sebe. Za mě je jóga důležitá pro tělo, mysl i duši. Své lekce vedu v jemnějším stylu, zaměřuji se na protažení svalstva, zlepšení rovnováhy, flexibility a velký důraz kladu na dech. Snažím se, aby si na lekcích zacvičil každý dle svých individuálních možností a odcházel z ní s radostí a úsměvem na tváři. Lekce probíhají ve stylu jemné jógy, jógové terapie a hatha jógy. Jóga je v mém životě důležitá a znamená pro mě příjemně trávený čas. Absolvované kurzy: - Instruktor jógy, akreditace MŠMT ČR - Metodika cvičení dětské jógy, akreditace MŠMT ČR - Školení Onko jógy, certifikát - Školení v projektu Malá jóga – dětská onko jóga - Kurz Základy Aromaterapie - Semináře – pánevní dno, zdravá záda, hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodrigues, jóga pro seniory a jiné…

Anička Plošková

Anička Plošková

Jógu vnímám jako úžasný nástroj k vnitřnímu ztišení a vyladění, dnes tolik potřebnému pro zachování duševního zdraví, jako jednu z cest k mystériu lidské duše.

V čase se vyvíjela a stále vyvíjí i moje fyzická praxe, která zásadně kopíruje vnitřní nastavení. Začala jsem s hatha jógou při své první delší cestě do Indie v roce 2011/2012, několik let jsem se věnovala praxi Iyengar jógy a po ní následovaly roky s Ashtangou, které jsem na mnoho let zcela propadla. Zažila jsem fáze, kdy jsem se fyzické praxi věnovala hodiny denně a fáze, kdy jsem sotva zvládla Pozdrav Slunce. S odstupem oboje vnímám jako skvělou zkušennost. 
Poslední roky zjemňuji a hledám a nacházím formy a přístupy, které jsou více v souladu s mojí ženskou formou praxe.

Zájem o lidské tělo a v něm uložené radosti i strasti vedly i k prohloubení vzdělání v oblasti masáží, věnuji se zejména relaxačním a tibetským masážím Kunye, které jsou specifické svým ukotvením v poli Tibetské medicíny. Absolvovala jsem tříletý výcvik v kraniosakrální biodynamice. Vzdělání vnímám jako nikdy neukončený proces. A co si rozhodně držím, je mysl začátečníka!

Tereza Matějková

Tereza Matějková

K józe mě přivedl pocit, že se potřebuji ve svém životě zastavit, nadechnout, najít klid a hlavně najít sama sebe. Začínala jsem s dynamickou ashtangou. Ta mě naučila vytrvalosti a dala mi řád v mé praxi. V té době začaly přicházet první otázky, které se týkaly mé osoby, života, vesmíru a životní filozofie, na které jsem hledala odpovědi. To mě přivedlo až ke studiu jógy. Postupem doby se má praxe začala zjemňovat. Začala jsem více praktikovat jemnější styly jógy, různé dechové techniky, meditaci. Dnes je jóga součástí mého života. Ukázala mi cestu pokory, respektu a lásky nejen k sobě samé, ale i k ostatním lidem a hlavně životu. Je pro mě cestou, která nikdy nekončí.