Nika Dušáková

Nika Dušáková

Józe se věnuji od roku 2012. Začala jsem s harmonizační jógou u Míši Klímové (mishayoga). Když se otevřelo v Táboře studio Yogastation, začala jsem navštěvovat lekce Ashtanga vinyasa yoga s lektorem a majitelem studia Michalem Gajdošíkem. Ashtanga mě doslova uchvátila. Postupně jsem se jógou začala zabývat více do hloubky. Zajímali mě všechny styly a vše jsem chtěla vyzkoušet. Mám načteno mnoho knih, ale nic nenahradí ten kontakt s klienty a probíhající energii při praxi jógy.

V současné době vedu ve studiu Yogastation lekce ashtanga vinyasa yoga pro začátečníky, ranní ashtangu a také lekce hatha jógy, tantra hatha yogu a intuitivní tanec. Zabývám se také jógou pro děti (ať už pro ty svoje nebo pro malé fotbalisti či gymnastky).

Měla jsem tu možnost vést i několik lekcí pro nastávající maminky, kterou uspořádaly jejich svědkyně jako rozlučky se svobodou. Absolvovala jsem akreditovaný lektorský kurz (MŠMT) ve škole Think yoga v Českých Budějovicích. A protože jsem stále na začátku, pořád se snažím navštěvovat semináře a lekce yógy, vzdělávat se, číst a studovat ať už se to týká filosofie jógy či zdravého pohybu.

Nikol Švejnohová

Nikol Švejnohová

Roky jsem působila jako dobrovolník ve sdružení pro podporu a pomoc lidem s duševním onemocněním, starala jsem se o slepý manželský pár, byla jsem osobní asistentkou ZTP, studovala jsem znakovou řeč... V těhotenství jsem poprvé zkusila těhotenskou jógu. Následně jsem si našla jógové studio, přihlásila se na lekci Ashtanga jógy a to byla láska na první pohled.

Poprvé jsem uslyšela mantry, poprvé jsem zažila meditaci s pojednou s tibetskou mísou, zvonkohrou, olejíčky...Večerní lekci jsme zakončili posezením u čaje a já věděla, že tady bude můj druhý domov. Absolvovala jsem mnoho seminářů a workshopů Inverze beze strachu s Tomášem Strnadem, kundalíní jóga s Janou Knopovou, tantra jóga s Karolína Leia, meditace s Veronikou Plátovou a mnoho dalších. Ve studiu povedu lekci ashtanga vinyasa yoga.

Těším se, že své znalosti a zkušenosti obohatím na podzim lektorským kurzem organizovaným pražským Yoga Experience Center pod vedením Ladislava Pokorného, Regíny Šimoníčkové a dalších. Tento lektorský kurz jsem si vybrala právě proto, že vedle běžně nabízeného obsahu (anatomie, fyziologie, jógová filosofie apod.) nabízí spojení studia ashtanga jógy pod vedením předního českého ashtangisty Ládi Pokorného, a tím prohloubení mé vlastní praxe včetně výuky ashtangy, ale díky Regíně Šimoníčkové zároveň hlubší poznání hatha jógy a jógové terapie.

Jana Šimonová

Jana Šimonová

Odmalička jsem se věnovala nejrůznějším sportům, a přestože jóga vstoupila do mého života relativně nedávno, zhruba před třemi lety, již od první lekce jsem cítila, že jsem našla to pravé – spojení fyzického cvičení s cestou sebepoznání. Vedle vlastní jógové praxe se snažím vzdělávat jednak četbou, a zároveň účastí na nejrůznějších seminářích a workshopech.

Absolvovala jsem sérii seminářů s Martinem Wagenknechtem na téma Pozdravy slunce, Dýchání, Střed těla, Umění relaxace, jógová historie a filosofie, dále seminář Léčivá tantra jóga pro ženy s Karolínou Leia, Inverze beze strachu s Tomášem Strnadem, Stoje na předloktí a na rukou (úvod do 3. série ashtanga vinyasa jógy) s Petrou a Radimem Zapletalovými, seminář záklonů s Daliborem Štědroňským, a v neposlední řadě semináře s Veronikou Plátovou: Bezpečně a hravě na 2. sérii Ashtanga jógy a Jóga: zastavení změn mysli – dynamické flow.

Mou osobní praxí je ashtanga vinyasa jóga, ale věnuji se i hatha józe a těším se, že své znalosti a zkušenosti obohatím na podzim lektorským kurzem organizovaným pražským Yoga Experience Center pod vedením Ladislava Pokorného, Regíny Šimoníčkové a dalších. Tento lektorský kurz jsem si vybrala právě proto, že vedle běžně nabízeného obsahu (anatomie, fyziologie, jógová filosofie apod.) nabízí spojení studia ashtanga jógy pod vedením předního českého ashtangisty Ládi Pokorného, a tím prohloubení mé vlastní praxe včetně výuky ashtangy, ale díky Regíně Šimoníčkové zároveň hlubší poznání hatha jógy a jógové terapie. Studentům je přestavena jóga ve svých rozmanitých podobách a oni se pak sami dle svých zájmů či aktuálních potřeb vydávají na svou vlastní cestu, která je pro ně nejvhodnější a kterou předávají dále.

Jana Valová

Jana Valová

Józe se věnuji několik let, ale intenzivně kolem deseti, kdy jsem se potýkala se zdravotními problémy. Po celou dobu mé jógové cesty absolvuji různé semináře, kurzy, jógové pobyty a workshopy. Jóga mi přináší do života radost, harmonii, krásný pocit z toho, že se stále mohu učit nové věci a poznávat nové přátele… Je krásné zastavit se, dýchat a vnímat sám sebe. Za mě je jóga důležitá pro tělo, mysl i duši. Své lekce vedu v jemnějším stylu, zaměřuji se na protažení svalstva, zlepšení rovnováhy, flexibility a velký důraz kladu na dech. Snažím se, aby si na lekcích zacvičil každý dle svých individuálních možností a odcházel z ní s radostí a úsměvem na tváři. Lekce probíhají ve stylu jemné jógy, jógové terapie a hatha jógy. Jóga je v mém životě důležitá a znamená pro mě příjemně trávený čas. Absolvované kurzy: - Instruktor jógy, akreditace MŠMT ČR - Metodika cvičení dětské jógy, akreditace MŠMT ČR - Školení Onko jógy, certifikát - Školení v projektu Malá jóga – dětská onko jóga - Kurz Základy Aromaterapie - Semináře – pánevní dno, zdravá záda, hormonální jóga pro ženy dle Dinah Rodrigues, jóga pro seniory a jiné…

Tereza Matějková

Tereza Matějková

K józe mě přivedl pocit, že se potřebuji ve svém životě zastavit, nadechnout, najít klid a hlavně najít sama sebe. Začínala jsem s dynamickou ashtangou. Ta mě naučila vytrvalosti a dala mi řád v mé praxi. V té době začaly přicházet první otázky, které se týkaly mé osoby, života, vesmíru a životní filozofie, na které jsem hledala odpovědi. To mě přivedlo až ke studiu jógy. Postupem doby se má praxe začala zjemňovat. Začala jsem více praktikovat jemnější styly jógy, různé dechové techniky, meditaci. Dnes je jóga součástí mého života. Ukázala mi cestu pokory, respektu a lásky nejen k sobě samé, ale i k ostatním lidem a hlavně životu. Je pro mě cestou, která nikdy nekončí.

Hanka Štěpánová

Hanka Štěpánová

Jóga vstoupila do mého života už před dvaceti lety, ale její opravdovou hloubku jsem poznala až během svých dvou těhotenství. Jóga v těhotenství je nádherný způsob, jak opečovat a vyživit své proměňující se tělo, na hluboké úrovni se propojit s nově vznikající bytostí ve svém bříšku a poznat moudrost a sílu svého těla. Je to magické období a tak se snažím na svých lekcích těhotenské jogy vytvořit prostor, abyste mohly tyto magické okamžiky zachytit a prožít. Jako dula poskytuji ženám podporu v těhotenství, při porodu i v poporodním období.