Popis kurzu

Intuitivní tanec = smyslnost

Tanec je po chůzi nejpřirozenějším pohybem člověka. V zásadě už jsme zapomněli jen tak se radovat z tance a pohybu, což nám jako malým dětem nedělalo žádný problém. 

Jak lekce probíhá? 

Na úvod krátké rozehřátí ve formě Pozdravu slunci. Součástí lekce může být i hra na různé nástroje typu tibetské mísy, chrastidla, bubínky, tamburína, dřívka, zvonkohry, nebo cajon. Následuje individuální tanec na příjemnou hudbu a závěrem lekce je krátká relaxace.

Co na sebe?

Nejvhodnější pro ženy jsou delší volné sukně, šaty, případně volné kalhoty a tričko. Dobré je tančit naboso. Nebojte se vyvětrat svoje šaty, které si normálně nedovolíte vzít mezi lidi. Pro muže volné kalhoty a tričko.

Co si pod pojmem intuitivní tanec představit?

Spojení mezi tělem a duší / Nechte mluvit své nitro

Pod pojmem intuitivní tanec si můžete představit pohyb, při kterém necháváte intuici, aby vedla vaše tělo. Můžete tak tančit třeba jako baletka, jen se pohupovat do rytmu nebo bláznivě skákat. Intuitivní tanec nemá žádná pravidla. Tančí se na různé styly hudby, od meditační až po moderní, využívá se nejen pohybu, ale i dechu. Není vůbec důležité, jaké máte zkušenosti, kolik vám je anebo v jaké jste právě fyzické kondici. Navíc většina tanců probíhá se zavřenýma očima, aby byl prožitek intezivní. Nemusíte se proto obávat, že se vám bude někdo smát nebo na vaše taneční kreace divně koukat.

 Jde především o radost z pohybu!